Töötlev tööstus jätkas kasvurajal

28. aprill 2006, 15:56

Töötlevas tööstuses suurenes tootmismaht eelmise aasta märtsiga võrreldes 12%.

Arengud töötlevas tööstuses olid sarnased viimastele kuudele, tootmismahtude kasvule aitasid võrdselt kaasa nii suurenenud sisenõudlus kui kasvanud müük välisturgudele, teatas majandusministeerium.

Toiduainetööstuses ületas tootmismaht eelmise aasta taset 9%, mis tulenes sisenõudluse suurenemisest ning ekspordi kiirest kasvust. Kõige rohkem kasvas tootmismaht kalatööstuses (35%), edukad olid ka piima- ja lihatööstuse ettevõtted. Aastataguse kõrge võrdlusbaasi tõttu jäid tootmismahud eelmise aasta tasemele veidi alla joogitööstuses.

Tootmismahtude kasv oli kiireim kummi- ja plastitööstuses, 2004. aasta märtsiga võrreldes oli kasv 52%. Kummi- ja plastitööstuse ettevõtete müügi kasv tulenes võrdselt nii sise- kui välisnõudluse elavnemisest. Ehitusmahtude suurenemine on toetanud lisaks kummi- ja plastitööstusele ka teisi ehitussektoriga seotud tööstusharusid, tootmismahtude kasv jätkus ehitusmaterjalide tootmises (27%), metallitööstuses (25%) ning puidutööstuses (17%).

Tänu eksporttellimuste suurenemisele iseloomustasid kiired kasvunumbrid ka elektrimasinate- ja aparaatide tootmist (kasv 32%) ning meditsiinitehnika tootmist (29%). Ligi kolmandiku kasvas tootmismaht peamiselt siseturule orienteeritud arvutite tootmises, kus lisaks sisenõudluse suurenemisele on järjest olulisemaks muutumas müük välisturgudele.

Märtsis olid tööstusettevõtete hinnangud turuolukorrale sarnased aastatagusele ajale. Soodne situatsioon valitses tellimuste osas, lähiajaks loodeti tootmismahtude kasvu ning ka töötajate arvu oli kavas suurendada. Teiste harudega võrreldes valitses kehvem nägemus keemiatööstuses ja seda eelkõige tavapärasemast tasemest väiksemate eksporttellimuste tõttu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing