Villu Reiljan tõstis loodushoiutoetusi

03. mai 2006, 11:08

Keskkonnaminister Villu Reiljan tõstis eelmisel neljapäeval loodushoiutoetusi, mullu maksti loodushoiutoetusteks 19 miljonit krooni.

Keskkonnaministeeriumi teatel muudab 27. aprillil välja antud määrus varasemat määrust 'Loodushoiutoetuse taotlemise, taotluse läbivaatamise ja toetuse maksmise kord, nõuded toetuse maksmiseks ja toetuse määrad' nii, et alates 2006. aastast on hooldatava ja taastatava poollooduslike koosluste hektari maksumus varasemast kõrgem. Loodushoiutoetuste määrad olid püsinud muutumatuna neli aastat, ehkki tööde maksumus on pidevalt tõusnud.

Poollooduslike hoiualade ilme ja liigikoosseisu püsimiseks on vaja niita, loomi karjatada, puu- ja põõsarinnet kujundada, harvendada või raadata. Vastavalt määrusele tõusis näiteks tasu puisniidu hooldamise eest 2000 kroonilt 2380 kroonile hektarilt. Tasu kuni 1,5 meetri kõrguse tiheda võsa puhastamise eest niidult või loopealselt oli kuni 3300 krooni, nüüd on see kuni 4620 krooni.

Eelmisel aastal sõlmitud loodushoiutoetuste ja -tööde rahadega hooldati ja taastati pool-looduslike kooslusi üle 18 000 hektari, kokku maksti toetusi 19 miljoni krooni eest. Toetust maksti kaitsealal, hoiualal või püsielupaigas poollooduslikku kooslust omava kinnisasja kasutajatele, omanikele või rentnikele.

Toetustegevuse korraldamine on tänavusest aastast Riikliku Looduskaitsekeskuse ülesanne, kellele tuleb esitada ka toetuse taotlused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing