Radisson SAS hotell tegi mullu käiberekordi

03. mai 2006, 13:23

Radisson SAS hotell avalikustas täna oma mullused majandustulemused, kus hotell jõudis rekordilise 170 miljoni kroonise käibeni.

Hotelli teatel oli tubade aasta keskmine täituvus 74%. Eelmisel aastal ööbis 280 toa ning 14 erineva suurusega nõupidamiste- ja konverentsisaaliga Radisson SAS hotellis 110 400 inimest, mis on 3000 võrra rohkem kui 2004. aastal.

Radisson SAS hotelli peadirektori Sam Holmbergi sõnul olid tulemused ootuspärased. ?Heade majandustulemuste kõrval teeb rõõmu see, et rohkem kui 250 Rezidor SASi keti hotellis tehtud kliendirahulolu uuringute põhjal on meie hotell stabiilselt esikümnes,? ütles Holmberg.

Hetkel on Tallinnas ligikaudu 5300 hotellituba. 2008. aastaks prognoosis Holmberg hotellitubade arvu vähemalt 30% kasvu. ?Meie hinnangute kohaselt on kahe aasta pärast pealinnas üle 7000 hotellitoa ning siis jätkub areng veelgi, kuid veidi aeglasemas tempos,? kommenteeris Holmberg.

Uute hotellitubade lisandumisega langeb Tallinna hotellide keskmine täituvus praeguselt 60%-lt alla 50%. ?Kuigi hotellide aasta keskmine 50%line täituvus on Skandinaaviamaades hea tulemus, seab Tallinna Radisson SAS hotell eesmärgiks 70%list täituvust hoida ka järgmistel aastatel,? sõnas Holmberg. Seejuures plaanib Radisson SAS jääda edasi ärihotelliks.

Sel kevadel jõudis Radisson SAS hotellis lõpule 11 miljoni krooni suurune investeerimisprogramm, mille käigus ehitati ümber terrassiga katusekohvik Lounge 24 ning renoveeriti esimesel korrusel asuvat lobby baari ja restorani Seasons. Samuti täiendati hotellitubade tehnilisi võimalusi uute TV- ja turvasüsteemidega.

Radisson SAS?i kaubamärgi omanikfirma, Rezidor SAS Hospitality, on lähiaastate prioriteediks võtnud Venemaa, Ida-Euroopa ja endise Nõukogude Liidu riigid. Järgneva viie aasta jooksul kavatseb Rezidor SAS Venemaal ja endistes SRÜ-riikides avada vähemalt 20 hotelli, arendades kõiki oma kaubamärke - nii Radisson SAS?i, Park Inn?i, Regent?i kui ka hiljuti lisandunud Hotel Missoni. 2015. aastal plaanib kontsern jõuda 700 hotelli avamiseni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing