Enamik Eesti inimesi välismaale tööle ei läheks

04. mai 2006, 09:31

Vaid 23% Eesti inimestest iseloomustab kohanemisvalmidus võõra kultuuri kommetega, millega kaasneb valmisolek elada või töötada välismaal.

Seega ei ole hirmul, et enamik Eesti ehitajaid, bussijuhte ja arste pakiksid kotid ja läheksid Lääne-Euroopasse paremat elu otsima, tegelikult alust,
selgub TNS Emori poolt läbi viidud väärtushinnangute uuringust.

40% Eesti elanikest usub, et järgneva aasta jooksul läheb nende elujärg majanduslikult paremaks ning vaid 10% kardab, et kehvemaks, Kiire majanduskasvu tingimustes on inimesed kogenud peamiselt positiivseid muutusi ja see annab põhjuse ka tulevikult sama loota.

Võrreldes Lääne-Euroopaga iseloomustab Eesti inimesi suhteliselt suur avatus muutustele ja valmisolek uuendustega kaasa minna. Lääne-Euroopas ja ka USA-s on globaalsete riskide tunnetamine kaasa toonud stabiilsuse väärtustamise ja teatava ettevaatlikkuse. Eesti inimestele jäävad rahvusvaheline terrorism ja globaalsed looduskatastroofid üsna kaugeks, kuna puudub tunnetus, et see meie endi elusid otseselt puudutaks.

Tulemused põhinevad TNS Emori poolt jaanuaris-veebruaris 2006 läbi viidud üle-eestilisel esinduslikul väärtushinnangute uuringul, mille käigus kaardistati 1000 inimese hoiakud ja hinnangud, kasutades rahvusvaheliselt tunnustatud RISC metoodikat. TNS Emor on Eesti inimeste väärtushinnanguid regulaarselt kaardistanud alates 1992. aastast

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing