Rosnefti emissioonimahtu võidakse vähendada

04. mai 2006, 14:03

Vene naftakompanii Rosnefti aktsiaemissiooni (IPO) mahtu võidakse vähendada senise 20 miljardi dollari asemel 10-15 miljardini, kirjutab Financial Times.

IPO korraldamisega seotud inimesed on öelnud, et mahu vähendamine on seotud firma finantseerimisvajaduste, mitte maailma suurima IPO ümber kujunenud vastuoludega.

Eelmisel nädalal ähvardas üks Briti suurimaid finantsinstitutsioone F C Asset Management Rosnefti IPOt boikoteerida, kuni ei ole selgunud Juganskneftegaziga seotud kohustused. Viimase omandas Rosneft kaheldavatel tingimustel Jukoselt.

Samuti võttis möödunud nädalal sõna miljardär George Soros, kelle hinnangul tekitab IPO tõsiseid eetilisi ning julgeoleku alaseid kahtlusi.

Rosnefti finantsjuht Peter O"Brien, kes enne töötas investeerimispangas Morgan Stanley, ütles, et otsuse IPO mahu kohta teeb ikkagi Vene valitsus. Ta lisas, et kõrged naftahinnad on Rosnefti vajadusi võrreldes möödunud sügisega muutnud. Firma rahavoog on O"Brieni sõnul suur ning laenamise kulud on viimase 6 kuuga kolm korda vähenenud.

Teised asjaga kursis olevad inimesed on öelnud, et Rosneftil on vähe põhjusi kaasata rohkem raha, kui on vaja 7,5 miljardi dollarilise laenu tagasi maksmiseks, mis võeti kontrollpaki ostmiseks Gazpromis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing