EPL: Vägijooki võib reklaamida vaid koos hoiatusega

04. mai 2006, 07:16

Eranditult kõigi joovastavate jookide reklaamid tuleb alates 2007. aastast varustada hoiatusega “alkohol võib kahjustada teie tervist”.

Manitseva teksti lisamise kohustus on kirjas uues reklaamiseaduse eelnõus, mille Riigikogu eile teisel lugemisel katkestas. Majanduskomisjoni ja sotsiaaldemokraat Jüri Tamme koostöös sündinud ideed kaitsnud Liina Tõnissoni sõnul peab hoiatav sõnum jõudma nii raadio-, tele- kui ka tänavareklaamidele, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Meil on küllaldaselt lapsevanemaid, kes ei ole tänaseks selgeks õppinud, et siider on ka alkohol,' põhjendas Tõnisson. 'Me ei looda, et see toob silmapilkselt kaasa suuri muudatusi, aga arvame, et pikapeale on sel siiski ühiskonnale mõju.'

Piirangu täpsem regulatsioon tuleb välja mõelda majandusministril. Eelnõu järgi peab 'hoiatus tavalise tähelepanu juures olema märgatav, arusaadav ja selgelt eristatav muust teabest'.

Imre Sooääre sõnul kipub sellest hoiatusest saama 'üks lõpmata kiiresti ette vuristatav' standardtekst, mis muudab kuulaja või vaataja peagi immuunseks. 'Kui see vuristada maha ravimireklaami kiirusega, ei tarvitse see toimida,' vastas Tõnisson. 'Kui juhtub sama, mis praegu ravimireklaamides, siis võime midagi otsustavalt karmi juurde lisada.'

Majanduskomisjoni hinnangul võiks visuaalse reklaami puhul hoiatav tekst moodustada kogu reklaami mahust kümme protsenti.

Eelnõu keelustab ka 'sugulise kire rahuldamiseks pakutavate teenuste' reklaamid. Selle eesmärk on vabastada hilisõhtune tele-eeter paljastest naistest, kes kutsuvad mehi erootikatelefonidele helistama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing