Euroopa börsid: kvartalitulemused liigutavad turgu

05. mai 2006, 13:43

Esimese kvartali tulemused on ka täna Euroopa börsidel jätkuvalt suunaandjateks.

Finnairi aktisa on Helsingi börsil pärast esimese kvartali majandustulemust langenud 3,2%, liikudes 11,37 eurol.
Lennufirma nõrkade esimese kvartali tulemuste taga oli kõrged kütusekulud ja investeeringud lennuparki. Ettevõte prognoosib, et käimasoleval aasta tõusevad firma kütusekulud 20% võrra.

Opstock Securities analüütik Pekka Spolander ütles uudisteagentuurile Bloomberg, et firma ei saa tugeva konkurentsi tõttu oma piletihindu tõsta.

Protsendise languses on Norra naftafirmad Norsk Hydro ASA ja Statoil ASA, kuna rekordilisi kasumeid tegevate naftafirmade töötajad nõuavad kõrgeimaid palku.
Citigroup kärpis ka esimesena mainitud naftafirma aktsiasoovitust „hoialt” „müü” peale, kuna panga meelest on sel aastal 40% tõusnud aktsiahinda kasumikasv juba sisse arvestatud.

Hästi on Põhjalas liikunud aga tarbekaupade tootja Orkla (aktsia 3,2%, 343,5 Norra krooni), mille esimese kvartali kasum tõusis tänu edukatele aktsiainvesteeringutele 36%.

Eile ma kvartali tulemuste peale juba tugeva tõusu teinud Telenor jätkab täna kerkimist. Norra telekomifirma on jõudnud 82 kroonini ehk 3,8% plussi tänu mitme suure maaklerfirma reitingutõstetele.

Euroopa börsidel on täna liikunud hästi börs ise. Nimelt on Deutsche Boerse aktsia hüpanud kvartalitulemuste peale 2,3%, tasemeni 115,6 eurot.
Firma esimese kvartali kasum hüppas kiiresti kasvanud kauplemistulude peale 49%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing