PM: Augustikuus ootab pealinlasi järjekordne küttehinna tõus

05. mai 2006, 07:56

Tallinna Küte tõstab 1. augustist pealinlaste toasooja hinda ning kavatseb seda teha ka tuleval aastal, sest Eesti Gaasi müüdav gaas üha kallineb.

Kaht kolmandikku Tallinnast soojusega varustav Tallinna Küte soovis soojahinda tõsta ligi 18 protsenti, kuid energiaturu inspektsioon kinnitas eelmisel reedel 1. augustist kehtima hakkavaks hinnatõusuks vaid 7,5 protsenti, kirjutab Postimees.

'Meie idee oli selles, et teeme korraga kaks sammu ja tõstame hinda praegu natuke rohkem, siis ei ole vaja tuleval aastal uuesti sama asja tegema hakata,' selgitas aktsiaseltsi Tallinna Küte juhataja Kristjan Rahu Postimehele.

'Küsimus on selles, et meile teadaolevalt tõstab Eesti Gaas järgmisel aastal nagunii meile müüdava maagaasi hinda,' põhjendas Rahu.

Soojuse hinnatõus tähendab seda, et kui lõppenud talvel maksis näiteks Lasnamäe kolmetoalise korteri omanik kütte eest umbes 600 krooni kuus, siis tuleval talvel on see summa juba 45 krooni võrra kopsakam.

Uus hind kehtib tuleva aasta maini, pärast seda kallineb soojus energiaturu inspektsiooni kinnitatud valemi järgi, mis on suuresti sõltuvuses gaasihinna muutustest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing