Saksa kinnisvara langeb USA investorite kätte

Gert D. Hankewitz 05. mai 2006, 12:40

Meelitatuna Saksamaa kinnisvaraturust on Ühendriikidest ning Suurbritanniast pärit investorid hakanud ostma Saksa linnadele kuuluvat kinnisvara.

The New York Timesi kohaselt panevad Saksamaa linnad end pikka järjekorda, et saada välisinvestoreid nendele kuuluvat kinnisvara ostma. Algus on ka juba tehtud, kuna Dresdeni linnapea Ingolf Rossberg sõlmis märtsis tehingu, millega andis 48 000 linnale kuuluvat korterit Ameerikast pärit eraonvestori kätte. Seda 1,2 miljardi dollari eest.
'Pidime kiirelt tegutsema, kuna kui oleks kümme Saksamaa linna oma vara müümas, oleks turg jube suur,' sõnas Rossberg.

Investoritele on suureks plussiks ka see, et Saksamaa linnadel on palju nn avalikke kortereid, mille järele inimeste seas suur vajadus on ning mis omakorda teeb korterid investorite jaoks atraktiivseks. Nii on lisaks Dresdenile ostetud mitmeid projekte Berliini, Bremenis, Essenis ja teistes riigi linnades.

Et linnad aga sellised korterid ära annab, on tekitanud pahameelt elanike seas. Dresdenis on 45 000 inimest kirjutanud alla müügivastasele protestikirjale.
'Kui uus omanik on kasumile orienteeritud, toob see muudatusi,' sõnas Dresdeni rentnike ühenduse juht Peter Bartels. 'Me ei ole veel kindel, milliseid muudatusi, aga teame, et neid tuleb.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing