Võrumaa Teataja: Võru Soojus soovib elektriäri ajama hakata

08. mai 2006, 08:02

AS Võru Soojus plaanib hakata elektrienergiat tootma, selleks vajaliku biokütust põletava koostootmisjaama ehituseks kulub vähemalt sada miljonit krooni.

Eelmisel neljapäeval loodi maavalitsuses töörühm, et ettevõttele tootmise alustamiseks vajaliku raha otsimisel tuge pakkuda, kirjutab Võrumaa Teataja.

Kuigi Võru Soojuse arengukava näeb elektri ja soojuse koostootmise jaama ehitamist ette juba aastaid, on asjaga alles nüüd tõsisemalt tegelema hakatud.

Ettevõtte juhataja Ilmar Silla sõnul on jõutud ettevalmistustööga nii kaugele, et Võru Soojusel pole enam otstarbekas üksinda edasi minna ning kaasata tuleb teisi huvilisi. 'Asi on väga kallis,' põhjendas ta.

Koostootmisjaama ehitus maksab vähemalt sada miljonit krooni. Nii suure investeeringu tegemine käib Võru soojafirmal üksi üle jõu.

Maavalitsuse majandusarenguosakonna juhataja Anti Allase sõnul on energiatarbimise kasvu, Eestit kummitavat energiapuudust ning Võrumaa suuri puiduvarusid arvestades elektritootmisel Võrus perspektiivi.

Hakkpuitu tootva ASi H-Central juhataja Urmas Kalda kinnitusel ei maksa Võrumaal toorainepuudust karta. Kui praegu müüakse osa hakkpuidust välismaa tselluloositehastele, siis mõne aasta pärast on soojuse hind tõusnud sellisele tasemele, et otstarbekam on ekspordist loobuda ja puidumass kohapeal põletada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing