PM: Euroliit nõuab reisijatelt bussis kinnist turvavööd

09. mai 2006, 07:37

Bussireisijatel ei maksaks üllatuda, kui bussijuhid hakkavad neilt nõudma enne sõidu algust turvavööde kinnitamist.

Täna jõustub Euroopa Komisjoni direktiiv, mis nõuab, et sõidu ajaks peavad turvavöö kinnitama ka kõik enam kui üheksakohaliste sõidukite reisijad. Samuti puudutab direktiiv laste ohutust bussides, näiteks turvaistmete olemasolu, kirjutab Postimees.

Direktiiv ei käi vaid linnaliinibusside kohta, kus on ette nähtud seisukohad.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi veondus- ja liiklustalituse juhataja Priit Vene sõnul on ka Eesti liiklusseaduses kirjas, et kui sõidukis on turvavööd, siis peavad need sõidu ajal kinni olema.

Küll aga tuleks uue eurodirektiivi vaimus täpsustada nõudeid, kuidas teavitada reisijaid vajadusest turvavööd kinnitada.

'Bussides peaksid olema vastavad sildid või piktogrammid ning ka bussijuht võiks öelda, et turvavööd peavad olema kinni,' rääkis Vene. 'Sügisel loodame saata valitsusse liiklusseaduse uue versiooni, kus on need nõuded sees.'

Euroopa Liidu nõue puudutab siiski vaid busse, mille istmetel on turvavööd olemas. «Kui tootja pole bussile turvavöösid ette näinud, siis ei tohi neid küll ise paigaldama hakata,» ütles ministeeriumi peaspetsialist Tiit Ader.

Tema sõnul ei tohi aga Euroopa Liidu liikmesriigid alates 2007. aasta oktoobrist arvele võtta uusi sõidukeid, mille reisija turvavarustus ei vasta eurodirektiivi nõuetele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing