Jalgpalli MMi ametlik sponsor jagas Saksa suurpoliitikutele tasuta pääsmeid

Gert D. Hankewitz 09. mai 2006, 15:45

Saksmaal tuli eile päevavalgele, et jalgpalli MMi ametlik sponsor on järgmisel kuul algavale suurüritusele Saksa poliitikutele tasuta pääsmeid jaganud.

Juhtumi uurijad püüavad kindlaks teha, kas Saksamaa energiafirma EnBW on rikkunud seadust, pakkudes nii liidumaade kui ka Bundestagi esindajatele tasuta pääsmeid jalgpalli MMile, vahendab Postimees Online The Gurdiani.
Samuti uuritakse, kas tasuta pääsmed vastu võtnud rahvaesindajatele on sellega soodustusi tehtud.

Vahejuhtum lisab pingeid 2006.aasta jalgpalli MMi korralduskomiteele, keda on juba kritiseeritud otusese pärast jagada kolmest miljonist piletist 40 protsenti sponsoritele, VIPidele ja võistlustel mitte osalevatele jalgpalliliigadele.

Energiafirma EnBW pressiesindaja Hermann Schierwater eitas eile firmapoolset reeglite rikkumist. 'Meil on 12 000 piletit ja me anname need erikülalistele. Nende hulka kuuluvad ärimehed, poliitikud ja kliendid. Ma ei näe põhjust, miks me seda tegema ei peaks,' ütles Schierwater.

Ajaleht Süddeutsche Zeitung kirjutas, et paljud poliitikud on vabapääsmetest siiski loobunud. 'Inimesed kardavad, et kui nad piletid vastu võtavad, võivad nad kohtu vaatevälja sattuda,' ütles jalgpalli MMi korralduskomitee asepresident.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing