Jaanus Tamkivi hakkab juhtima Reformierakonna fraktsiooni

Gert D. Hankewitz 09. mai 2006, 10:14

Reformierakonna fraktsioon riigikogus valis täna uueks esimeheks ametiseisundi kuritarvitamises kohtusse antud Kuressaare endise linnapea Jaanus Tamkivi.

Hääletusel toetasid Tamkivi kandidatuuri kõik fraktsiooniliikmed, teatas Reformierakond. Teisi kandidaate fraktsioonijuhi kohale ei esitatud. Uus esimees tuli fraktsioonil valida kuna, eelmine fraktsioonijuht Maret Maripuu valiti riigikogu aseesimeheks.

Tamkivi tänas fraktsiooniliikmeid usalduse eest ja teatas ühtlasi, et loobub kandideerimast Saare maavanemaks. 'Olen Saare-, Hiiu- ja Läänemaalt riigikogusse valitud ja usun, et parlamenditööd tehes saan selle piirkonna arengule kõige paremini kaasa aidata,' lisas ta.

28. novembril 2005 mõisteti Tamkivi õigeks ametiseisundi kuritarvitamise kahtluses. Tamkivi süüdistati kokkuvõtlikult selles, et ta sõlmis 2003. a Kuressaare linnapeana lepingu Kuressaare kesklinna kahel krundil kõnnitee sillutise, äärekivide ja tänavavalgustite paigaldamiseks ilma, et selliseks tööks oleks linnaeelarves raha ette nähtud. Samuti ei korraldatud tööde tegija leidmiseks riigihanget.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing