Finantsinspektsioon: Fondid edastasid avalikkusele eksitavat infot

10. mai 2006, 11:00

Finantsinspektsiooni teatel edastasid SEB Ühispanga Fondid ja Hansa Investeerimisfondid avalikkusele eksitavat infot.

Finantsinspektsioon teatas, et juhtis oma otsusega SEB Ühispanga Fondide ja Hansa Investeerimisfondide tähelepanu eksitava teabe avaldamisele pensioni- ja investeerimisfondide reklaamimisel.

AS Hansa Investeerimisfondid avaldas Hansa Fondifond 30, Hansa Fondifond 60 ja Hansa Fondifond 100 tootluse ennustuse reklaamlauses: 'Vali kolme erineva strateegiaga fondifondi seast sobivaim ja näita inflatsioonile kandu!'.

Investeerimisfondide seaduse kohaselt ei tohi fondide kohta avaldatav teave olla eksitav ega sisaldada ennustusi fondi majandustulemuste kohta. Tootluse ennustamine on lubatud üksnes nende fondide puhul, kus see on fondi tingimustega garanteeritud, teatas Finantsinspektsioon.

AS SEB Ühispanga Fondid avaldas oma veebilehel samalaadse ennustuse SEB Ühispanga Progressiivse Pensionifondi ja SEB Ühispanga Konservatiivse Pensionifondi tulevikutootluse kohta.

AS SEB Ühispanga Fondid avaldasid lisaks sellele eksitavat infot SEB Ühispanga Fondifondi reklaamis, kus võrreldi oma fonde ASi Hansa Investeerimisfondid fondidega. SEB Eesti Ühispanga grupi veebilehel väideti, et SEB Ühispanga Fondifondi väljumistasu on turu madalaim ja et Hansapanga kõigil fondifondidel on väljumistasu 1,5%.

Hansa Fondifond 30, Hansa Fondifond 60 ning Hansa Fondifond 100 tingimuste kohaselt on osakute tagasivõtmistasu tegelikult maksimaalselt 1% osaku puhasväärtusest.

Samas öeldi, et eelpoolnimetatud Hansa Investeerimisfondidel on fikseeritud aktsiaosalusega strateegiad, mis ei vasta tõele. Samuti väideti, et osakute vahetamine Hansa Investeerimisfondide erinevate fondide vahel toob investorile kaasa täiendavaid kulusid, mis ei ole tõsi.

Fondivalitsejad on Finantsinspektsiooni märkused täielikult arvesse võtnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing