Merkel lubab ELi põhiseaduse lepingule elu sisse puhuda

11. mai 2006, 12:32

Saksamaa kantsler Angela Merkel lubab ELi põhiseaduse lepingu poliitikute päevakorda tagasi tuua, ehkki Prantsusmaa ja Holland selle mullu tagasi lükkasid.

Merkel ütles, et püüab Saksamaa eesistumise ajal tuleva aasta esimesel poolel käivitada lepingu ümber uue arutelu, kui see selleks ajaks veel käivitunud pole, vahendab Bloomberg.

„Ma absoluutselt soovin seda põhiseaduse lepingut,” ütles Merkel täna Saksamaa parlamendi alamkojas peetud kõnes. „Meil on vaja konstitutsiooni, et meil oleks teovõimeline Euroopa.”

Euroopa Komisjon pakkus läinud aastal välja mõttepausi, kui Hollandi ja Prantsusmaa valijad põhiseaduse lepingu rahvahääletusel tagasi lükkasid. Lepingu ratifitseerimisprotsess on aga jätkunud – 15. riigina ratifitseeris lepingu sel nädalal Eesti parlament ning sama plaanib lähikuudel teha Soome.

Merkel hoiatas täna samas, et mingeid kiireid lahendusi põhiseaduse lepingu osas ilmselt ei tule. Ka ütles ta, et EL peab kindlaks määrama oma piirid ning saatma uutele liikmeks soovijatele selge sõnumi, et nad ei saa ELiga ühineda, vahendab Bloomberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing