Tööandjad tutvuvad Serbia investeerimisvõimalustega

Gert D. Hankewitz 11. mai 2006, 12:21

Täna sõidab Eesti Tööandjate Keskliidu delegatsioon Serbiasse, et uurida investeerimisvõimalusi ja leida koostöökontakte.

“Serbia Montenegro on oma majandusarengult praegu umbes sellises staadiumis, nagu Eesti oli 1990-ndate alguses – erastamisjärgus on ca 2000 ettevõtet, kinnisvara buumi ei ole veel puhkenud ja turul on ruumi uutele tulijatele,”
ütles Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis. “Samuti on algusfaasis krediidisüsteem tervikuna, kuid Saksa ja Austria suurimad pangad on oma esindustega juba kohal,” lisas ta.

“Eesti ettevõtjaid huvitavad eelkõige investeerimis- ja ettevõtlusvõimalused Serbias. Koostöö potentsiaali näeme kinnisvara ja IT valdkonnas, näiteks teenindab Serbia 7,6 miljonilist elanikkonda ainult kaks mobiilioperaatorit.
Samuti on häid väljavaateid hulgimüüjatel, SPA-turismi-, trüki- ja kindlustusettevõtetel,” märkis Kriis.

Kriisi sõnul on Eesti ettevõtjatel Serbias head võimalused ka seetõttu, et ollakse harjunud tegutsema muutuvas keskkonnas – majanduse restruktureerimise tingimustes.

Vahetu info saamiseks kohtub Tööandjate Keskliidu delegatsioon juba Serbias kanda kinnitanud Eesti ja Leedu ettevõtjatega, Serbia Tööandjate Liidu, Investeeringute ja Ekspordi Edendamise Agentuuri, Välisinvesteeringute nõukogu, mööblitootmisettevõtte Simpo ja Belgradi linnavolikogu esindajatega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing