PM: Eestit ähvardab Euroopa Liidu retseptitrahv

11. mai 2006, 07:37

Euroopa Komisjon algatab Eesti suhtes rikkumismenetluse, sest Eesti apteekides ei tunnistata teistes Euroopa Liidu liikmesriikides väljastatud retsepte.

Eesti ei täida Euroopa Liidu asutamislepingust tulenevaid kohustusi, kuivõrd siinsed apteegid keelduvad tunnustamast Euroopa Liidu riikides välja antud ravimiretsepte, on Euroopa Komisjoni seisukoht, kirjutab Postimees.

Aprillis tuli Euroopa Komisjonilt Eesti riigile kiri, mis heidab ette, et kehtiv kord, kus apteegid tunnustavad vaid Eestis väljastatud ravimiretsepte, piirab Euroopa Liidu asutamislepingus sätestatud teenuse osutamise põhivabadust, seda nii patsientide õiguse kui tervishoiutöötajate teenuse osutamise õiguse seisukohast.

Kirjale on komisjoni nimel alla kirjutanud Charlie McCreevy.

See kiri on märguanne, et Euroopa Komisjon algatab Eesti suhtes rikkumismenetluse, mis võib juhul, kui Eesti ei vii ravimiretseptide korda nõuetega vastavusse, tuua kaasa Euroopa Kohtu trahvi.

Esialgu seisab ees pikk menetlus, trahv määratakse vaid juhul, kui Eesti komisjoni nõudeid ei täida.

Mullu kevadel kaebas üks Rootsi kodanik Euroopa Liidu siseturu probleeme lahendavale koostöövõrgustikule Solve-it, et ei saanud Eesti apteegist oma arsti väljakirjutatud retsepti eest rohtu. Sellele viitab ka komisjoni kiri.

Sotsiaalministeeriumi peaspetsialist ravimipoliitika juhi kohustes Andre Vetka ütles, et rikkumismenetlust on tõesti alustatud.

Aasta lõpuks kavatseb ministeerium muuta õigusakte nii, et tulevast aastast alates oleks Eestis võimalik tunnustada kõiki Euroopa Liidu riikides välja antud retsepte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing