EPL: Vajalik ehitusmaterjal tuleb varakult ette tellida

12. mai 2006, 07:27

Kes plaanib suuremat remondi- või ehitustööd ette võtta, peaks varakult kõik vajaminevad materjalid valmis ostma või vähemalt kauplusest ära tellima.

Krooniline põud on näiteks Pärnu plaaditehase puitlaastplaadist, mida kasutatakse põrandaehituses, kirjutab Eesti Päevaleht.

ASi Devest müügijuht Fred Sams tõdeb, et plaati lihtsalt pole ning kas ja millal seda hankida õnnestub, pole teada. Tema sõnul küsitakse plaati pidevalt ja kui õnnestubki koormatäis plaati hankida, on see kui sorts vett kerisekividele visata, sest kõik ostetakse hoobilt ära.

Probleeme puitlaastplaadi hankimisega kinnitab ka Ehituse ABC tegevdirektori asetäitja Arne Võidula.

Defitsiidiks on saanud ka lamekatusevillad, Devesti Laagri ja Keila ehitusmarketites müüdavat Rockwooli katusevilla tuleb Taanist-Poolast sageli oodata kuni kaks kuud.

Ka Paroci ja Isoveri villa tarneajad on pikaks veninud.

'Hankijad püüavad meid aidata, kuidas saavad, aga üle oma varju ei hüppa,' sõnab Võidula. Kui ehitaja suure tellimusega tuleb ja tal on villa kahe-kolme nädala pärast tarvis, siis iga kord ei pruugi selleks ajaks saadagi. 'Selle materjali tellimine on vaja varem ära teha,' soovitab ta.

Hankijad-tootjad põhjendavad materjalide nappust kasvanud nõudlusega, millele tootmine lihtsalt järele ei jõua.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing