EPL: Poetöötajad astusid raudtee ametiühingusse

12. mai 2006, 07:11

Leedu päritolu odavmüügi kauplusteketi Maxima Tallinna ja Harjumaa poodide töötajad astusid raudteelaste ametiühingusse.

Praeguseks on raudteelaste hõlma alla koondunud 42 kaubandusketi töötajat, kuid raudteelaste ametiühingu juhi Jolan Ševtsovi hinnangul on juba lähi-ajal uusi liitujaid oodata, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Hinnanguliselt on VP Marketi (Maximate omanikfirma – M.O.) kauplustes tööl üle 500 töötaja ning ma usun, et ametiühinguga liitub neist veel mitusada,' lisas Ševtsov.

Aasta eest tuli näiteks töövaidluskomisjonil lahendada mitmeid VP Marketi endiste töötajate kaebusi, mis puudutasid esialgsest suulisest kokkuleppest väiksema palga maksmist.

Nii VP Marketi usaldusisiku Jekaterina Pogarelova kui ka Ševtsovi sõnul on moodustatud ametiühingu lähieesmärgid tööandja abistamine tööõigust reguleerivate seaduste täitmisel ja järgimisel ning kollektiivlepingu sõlmimine.

Ševtsovi sõnul pole varem raudteelaste ametühinguga liitunud ühtegi mitteraudteelast. 'Kaubandustöötajate liitumine kinnitas taas, et raudteelastel on toimiv ametiühing, mis suudab piisavalt hästi töötajate huve esindada,' lisas Ševtsov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing