EPL: Apteekide üleküllus on viinud apteekrite põuani

12. mai 2006, 07:16

Praegu peab Eesti apteekide ühendus puuduolevaks kuni 300 apteekrikohta.

Apteekide arvu kahekordistumine kümne aasta jooksul on tekitanud apteekrite põua, mis sunnib apteegipidajaid seaduste ees silma kinni pigistama, et oma apteeke hilisõhtuni avatuna hoida, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Ilmselt on apteekides massiline ületundide tegemine, tööle on värvatud ka tudengid, kuigi see on seadusega vastuolus, koolitustel ei saa apteekrid käia, sest töö kõrvalt pole aega,' loetles apteekrite liidu peaproviisor Kaidi Vendla probleeme, mis praegu apteekrite puudusega kaasnevad.

'Apteekides on personal vähendatud miinimumini – iga apteegi kohta on meil sisuliselt üks proviisor ja üks farmatseut – kuidas nii saab hilisõhtuni apteeke lahti hoida, ei kujuta ette,' lisas peaproviisor.

Tartu ülikooli farmaatsia instituudi juhataja professor Peep Veski tuletas meelde, et apteeki tohib juhatada seaduse järgi vaid akadeemilise kõrgharidusega proviisor, mitte aga meditsiinikoolist rakendusliku hariduse saanud farmatseut. Veski sõnul on riik oma liberaalse apteegipoliitikaga praeguse olukorra tekitanud ning peab ka tagama, et apteegiteenuse kvaliteet säiliks.

Tallinna tervishoiukõrgkooli farmaatsia õppetooli juhataja Udo Margna sõnul lähevad nende üliõpilased juba esimesel kursusel apteekidesse tööle. Margna teab ka mitmeid kooli viimastel aastatel lõpetanud farmatseute, kes töötavad apteekide juhatajatena.

Sellise olukorrani on viinud apteekide arvu kahekordistumine viimasel kümnel aastal, kusjuures möödunud aastal oli kasv eriti suur – juurde tekkis 50 apteeki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing