Sakala: Viljandi hiigelkrunt vahetas omanikku

12. mai 2006, 07:58

Mullu Viljandi servas endise leivakombinaadi lammutamise järel vabanenud suur krunt vahetas hiljuti omanikku.

Varem Tallinna osaühingule Sabreena kuulunud 36 000 ruutmeetri suuruse kinnistu ostis osaühing Varaks, kirjutab Sakala.

Üks Varaksi omanikest Raul Alliksaar ei tahtnud tehingu hinnast rääkida, kuid kinnitas, et tema ettevõttel õnnestus maa osta praegusele turusituatsioonile vastava summa eest. 'Koht on iseenesest hea, sest selle juurde tulevad kõik olulised kommunikatsioonid. Sisuliselt on tegemist valmis tööstuspargiga, mida võib kohe arendama hakata,' rääkis ta.

Eilseks oli Varaks maha võtnud krundi Paala tee poolses servas kasvanud pajuvõsa ning vanad õunapuud. Plaanis on pinnast buldooseriga siluda ja korjata kokku praht, mida linlased on sinna üsna suures koguses maha jätnud.

Alliksaare sõnul ei ole mõtet sedavõrd suurt krunti ühe tervikuna hoida ja tal on kavas seda väiksemate tükkidena teistele ettevõtetele pakkuda. 'Ühe firmaga on meil juba kokkulepe olemas, kuid ma ei tahaks sellest esialgu täpsemalt rääkida. Ülejäänud maa on aga veel täiesti vaba.'

Eelmise suveni kõrgus kõnealusel krundil poolikuna linna üks suuremaid majakarpe, kuhu taheti nõukogude aja lõpul kolida siinne leiva- ja makaronitööstus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing