Börsikommentaar: Miks Kalev müüb kinnisvara?

15. mai 2006, 09:43

Kalevi tütarettevõte Kalev Real Estate Company paneb enampakkumisele 165 mln kroonise alghinnaga maalahmaka.

Kinnistu asub Tallinnas aadressil Tervise tn 5. Sihtotstarbelt tootmismaana 42709 ruutmeetrisest maatükist on algatamisel detailplaneering korterelamute rajamiseks.

Tekib küsimus, miks kinnisvaraarendaja Kalev ise ei arenda. Võib-olla on hinnatud ringi kinnisvaraprojektide riskantsus arvestades näiteks Hansabank Marketsi hiljutist makroülevaadet. Hansapanga makroülevates kirjeldati Balti riikide eluasemeturgu ja peeti võimalikus, et käimasoleval või tuleval aastal võivad minna esimesed arendajad Baltimaades pankrotti.

Kalevi jaoks on olnud kinnisvara viimase aja põhiliseks leivanumbriks - seetõttu on kummaline, et loobutakse krundi arendamisest. Võibolla läheb Kalevil lihtsalt raha tarvis, et maksta laene tagasi, osta midagi uut (mõni ettevõte või kinnistu) või maksta suhkrutrahvi.

Kinnistu müügi mõju Kalevi aktsiale on prognoosimatu.

Aktiivsetele aktsionäridele on alanud nädala teine pool kiire, toimub ridamisi aktsionäride üldkoosolekuid. Kolmapäeval toimub Norma aktsionäride üldkoosolek, neljapäeval Eesti Telekomi oma ning reedel Merko Ehituse oma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing