Castro eitab hiigelvaranduse omamist

16. mai 2006, 11:08

Kuuba president Fidel Castro lükkas tagasi ajakirja Forbes väited tema 900 miljoni dollari ehk 11 miljardi krooni suuruse varanduse kohta.

Postimees Online kirjutas viitega Reutersile, et Castro oli lubanud tagasi astuda, kui ajakiri suudab tema varanduse olemasolu tõestada.
Forbesi iga-aastases rikkaimate inimeste pingereas oli Castro «Kuningate, kuningannade ja diktaatoride vara» nimekirjas 7. kohal.

Alates 1959. aastast Kuubat juhtinud Castro süüdistas neli tundi kestnud TV-ülekandes ajakirja «nurjatus laimus» ja nõudis väidete tõestamist. Presidendi kõrval viibis samal ajal Kuuba keskpanga president.
«Kui nad suudavad tõestada, et on mul on välismaal 900 miljoni, miljoni, poole miljoni, saja tuhande või ühe dollari suurune pangaarve, siis astun ma tagasi,» ütles Castro.

Castro väitel pole tal mingit varandust ja tema kuupalk on 900 peesot (470 krooni).
«On nii naeruväärne öelda, et minu varandus on 900 miljonit dollarit, varandus ilma pärijateta. Milleks ma seda raha peaksin vajama, kui saan varsti 80-aastaseks,» imestas Castro.

Ajakiri paigutas Castro ettepoole Suurbritannia kuningannast Elizabeth II, kelle varandus on Forbesi hinnangul 500 miljonit dollarit (6,1 miljardit krooni). Valitsejanna astus troonile 1952. aastal, seega seitse aastat enne Kuuba revolutsiooni.

Castro oli Forbesi nimekirjas ka eelmisel aastal. Siis hinnati Kuuba diktaatori varanduse suuruseks 550 miljonit dollarit (6,7 miljardit krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing