PM: Eestlased ei kiirusta suvereise broneerima

16. mai 2006, 07:40

Edukamatel reisikorraldajatel on suvereisidest broneeritud 30–40%, juuli-augusti reisidele on enamasti ennast üles andnud vaid mõni üksik soovija.

'Eestile on väga iseloomulik, et broneeringud tehakse vaid nädal-kaks enne reisi algust,' rääkis Postimehele TopToursi juhataja Sabry Ibrahim, kelle hinnangul ei pea seetõttu lendude täitumuse pärast veel muretsema.

Marhaba Toursi juhataja Sigre Lutsu sõnul on eestlased pidevate sooduspakkumistega ära hellitatud ja otsustavad küll puhkuse aja, kuid jätavad sihtkoha valimise viimasele hetkele, et võimalikult soodsat hinda saada.

Samas näitas viimane talvine hooaeg, et reisikorraldajad teevad palju koostööd, jagades näiteks lennukeid ning nii on kohtade arv optimaalne ja viimase hetke pakkumisi vähe.

Kõige populaarsemad sihtkohad on sel suvel Hispaania ja Portugali ning Sitsiilia ja Kreeta saare kuurordid. Reiside hinna algavad 8000 kroonist ning sõltuvad valitud hotellist või kuurordist ja reisi ajast.

Varasemaga võrreldes on napiks jäänud aga Türgi reiside arv, kuhu ühena vähestest viib inimesi Novatours. Samas pakutakse esimest korda võimalust Egiptusesse sõita ka suvel, varem on see olnud vaid talvine reisisiht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing