Ropendamise eest 15 000 krooni suurune karistus

16. mai 2006, 15:50

Harju Maakohus mõistis täna Dmitri Klenskilt Jevgeni Karavajevi kasuks mittevaralise kahju hüvitamiseks 15 000 krooni ning riigilõivu 1050 krooni.

2004. aasta oktoobris toimus Tallinna Linnavolikogu istung, mille päevakorras oli ka Edgar Savisaare umbusaldamine. Enne seda võttis sõna Keskerakonda kuuluv Dmitri Klenski, kes muuhulgas ütles Jevgeni Karavajevi kohta „ja skažu po russkii - võ gavno.“
Vene sõna 'gavno' tähendab eesti keeles 'sõnnikut' või ka 'inimsõnnikut'.

Maakohtu teatel esitas Karavajev 2005. aasta märtsis Klenski vastu hagi au ja väärikuse kaitseks ning mittevaralise kahju hüvitamiseks 50 000 krooni ulatuses. Avaliku vabandamise nõudest Karavajev loobus hiljem.

Karavajev leidis, et sõnaga „gavno“ on Klenski teotanud tema au ja väärikust ning tekitanud sellega mittevaralist kahju.

Karavajevi nõudes Klenski vastu avaliku vabandamise kohustamise osas kohus lõpetas menetluse, kuna Karavajev loobus nõudest.

Kohus leidis, et Klenski poolt Karavajevile tekitatud mittevaraline kahju on tõenditega tõendatud ja tuleb hüvitada, kuid arvestades Klenski materiaalset olukorda, otsustas kohus nõutavat summat oluliselt vähendada.

Kohtuotsuse peale võib 30 päeva jooksul esitada apellatsioonkaebuse Tallinna Ringkonnakohtule.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing