Börsikommentaar: elamuehituse vähenemine langetas USA aktsiaturgu

17. mai 2006, 09:38

USAs tuli eile välja statistika, mis näitas uute elamute ehituse suurimat kukkumist viimase 17 kuu jooksul.

Home Depot müüginumbrid panid muretsema aeglustuvate tarbimiskulutuste pärast.

'Kõik mis on seotud tarbijatega, pole seda väärt,' ütles SRQ Capital Managementi hedge-fondi juht John LeForge Bloombergile. 'Tarbija on üldiselt koormatud võlgadega, madalamate majahindade ja kõrgemate laenukuludega.'

Eilset aktsiaturu langust vedasid jaemüüjad. Home Depoti aktsia hind langes 5,1 protsenti, 38,45 dollarini. Maailma suurima remondi- ja aiatarvete müüja esimese kvartali käive jäi alla analüütikute ootustele.

Aktsiaturg, mis alustas õrna tõusuga, muutus langevaks, kui hulgimüügihinnad (ilma toidu ja kütuseta) kasvasid oodatust vähem.

S P 500 indeks langes 0,2 protsenti, 1292,08 punktini. Dow Jonesi tööstuskeskmine langes vähem kui 0,1 protsenti, 11419,89 punktini. Nasdaq langes järjest kuuendat börsipäeva, eilseks kaotuseks tuli 0,4 protsenti. Tehnoloogiaettevõtete aktsiate rohke indeks sulgus 2229,13 punktil. Selles vallas vedas langust Apple’i aktsia, mis langes 4,15 protsenti, 64,98 dollarini. Täna võib olla tehnoloogiaaktsiatele parem päev, sest eile pärast aktsiaturu sulgumist raporteeris Hewlett-Packard analüütikute oodatust paremad tulemused.

Kõik eile avaldatud makronäitajad ei vihja paraku majandusaktiivsuse vähenemisele. Nimelt kiirenes tööstustoodangu kasv. Kui märtsis kasvas tööstustoodang 0,6 protsenti, siis aprillis juba 0,8 protsenti. Analüütikud ootasid tööstustoodangu kasvu aeglustumist 0,5 protsendini. Kui üldiselt võiksid statistilised näitajad anda USA keskpangale nõu intressitõusu tõstmisele pidur peale tõmmata, siis viimane näitaja segas taas kaarte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing