PM: Politseijuht keelustaks pubide "õnneliku tunni"

17. mai 2006, 08:00

Politseiameti peadirektori Raivo Aegi sõnul peaks riik joomarluse murdmiseks keelama kõikjal öise alkoholimüügi ja happy hour’i kõrtsides.

Riigi tippametnikke koondava kuriteoennetuse nõukogu istungil esinenud politseijuhi sõnul on napsised juhid jätkuvalt surmaga lõppevate liiklusõnnetuste peapõhjus, roolist purjuspäi tabatute arv ei näita hoolimata rangetest karistustest kahanemise märke, kirjutab Postimees.

'Karmistamist vajab ka riigi alkoholipoliitika, ilmselt tuleb koostada üldine ajakava, mis piiraks alkoholi tarbimist,' rääkis ta.

Aeg tegi ettepaneku kaaluda kogu Eestis öise alkoholimüügi keelamist ja samuti alkoholi müügiedenduse piiramist. Näiteks võiks keelustada happy hour’i soodustused kõrtsides, alkoholi degustatsioonid kauplustes ja piirata alkoholireklaami, pakkus ta.

Eriti murettekitav on Aegi sõnul see, et rangeid karistusi joobes juhtimise eest ei peeta millekski. 'Paljud roolijoodikud sõidavad ka juhilubadeta edasi, kasvanud on korduvalt joobnuna roolis tabatute arv,' rääkis ta.

Siseminister Kalle Laaneti hinnangul ei tauni ühiskond roolijoomarlust piisavalt ja seda ei peeta ka kriminaalkaristuse korral kuriteoks. Tema ettepanekul moodustab kuriteoennetuse nõukogu töögrupi, mis peaks sügiseks panema kokku uute riiklike abinõude paketi, millega roolijoomarluse vastu võitlema hakata.

Justiitsminister Rein Lang märkis, et tema alkoholimüügi piiramist ei poolda, sest see pole ennast õigustanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing