Eenmaa ajal on Võru laenukoormus neljakordistunud

Gert D. Hankewitz 17. mai 2006, 10:53

Võru reformierakonnast ja keskerakonnast koosnev koalitsioon otsustas eile võtta linnale järjekordse laenu – 26,5 miljonit krooni, kirjutab Lõuna Leht.

Seega on linna laenukoorem pärast Ivi Eenmaa linnapeaks tulekut kasvanud vaid poolteise aastaga pea neljakordseks, tõustes 18,2 miljonilt 69 miljonile. Lisaks on linn läbi spordihalli sihtasutuse halli rajamiseks laenanud veel 58 miljonit krooni.

Uuest võetavast laenust lõviosa ehk 13 miljonit krooni on kavandatud täiesti uue tänava ehituseks, mis hakkab ühendama Vabaduse tänavat uue spordihoonega. Paljud linlased on LõunaLehele väljendanud oma kahtlusi seoses uue tänava rajamisega olukorras, kus linna teed ja tänavad on väga halvas olukorras ja mitmeteks ettevõtmisteks linnas raha ei jätku. Tuliuus tänav on spordihalli juurde juba teisest küljest Räpina maanteelt ehitatud.

Vihjatakse ka sellele, et uus tänav tõstab oluliselt selle äärsete kinnistute väärtust, mis kuuluvad juhuslikult volikogu reformierakondlasest liikmele ja ehitusettevõtjale Meelis Munskile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing