PM: Linn ei nõua endise Fertilitase haigla hoone omanikelt lepingu täitmist

17. mai 2006, 08:23

Kuigi Tallinn müüs endise Fertilitase haigla hoone tingimusel, et omanikud kindlustavad seal 30 aastal arstiabi osutamise, on hoonest saanud elumaja.

Nõmme linnaosa halduskogu esimees ja linnaosa endine vanem Hanno Pevkur ütles Postimehele, et linn müüs 2000. aastal maja aadressil Mai põik 4 vallasvarana eraisik Tõnu Pihlakule.

Lepingus oli kirjas nõue ostjale ja ka järgmistele omanikele, et hoones peab vähemalt 30 aastat töötama haigla ning viie aasta jooksul peab olema tagatud töö kuni 60 inimesele.

Pihlak on aga tänaseks müünud hoone edasi firmale OÜ Pagarimaja, mille esindajad väidavad, et neil pole linna ees enam mingeid kohustusi.

'Uus omanik, Tõnu Pihlak oli aga nii kaval, et krundi kinnistusraamatusse kandmisel vallasvara ostu-müügilepingus sätestatud kohustused sinna ei jõudnud,' ütles Pevkur.

Tema sõnul pidi linn lepingu järgi jälgima kokkulepitud tingimuste täitmist. 'Nende mittetäitmisel tulnuks rakendada sanktsioone ehk nõuda sisse 6,8 miljonit krooni leppetrahve. Millegipärast ei ole linn seda teinud.'

Linnavalitsus on teadmata põhjusel asunud seisukohale, et OÜ Pagarimaja võib majaga teha, mida soovib – möödunud nädalal toimunud linnavalitsuse istungil otsustati muuta detailplaneeringut, lubades muuta kinnistus sihtotstarvet elamumaaks ning ehitada hoonele kolmandik juurde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing