Pärnu PM: Linnapoliitik soovis omanimelist tänavat

18. mai 2006, 08:19

Pärnu linnavolikogu liige Eino-Jüri Laarmann käis mitu kuud linnavalitsusele peale, et see temanimelise tänava asutaks.

Eelmise aasta 21. aprillil kehtestas Pärnu linnavolikogu Liiva 6, 8, 8b, 8c, 8d ja Riia 70 kinnistute detailplaneeringu. Planeeringu algatajaks oli tollal Pärnu abilinnapeana töötanud Eino-Jüri Laarmanni ja tema poja Paavo aktsiaselts Laarmann ja Ko, mis endise autobaasi territooriumi oli ostnud, kirjutab Pärnu Postimees.

Abilinnapea planeeris Liiva 8c autode seisuplatsi asemele 5 neljakorruselist korterelamut, 4 kahekorruselist väikeelamut ja kolmekorruselise ärihoone. Elamute juurde pääseb mööda umbtänavat. Kuigi linnaplaneerijad soovisid umbtänava ühendada Liiva tänavaga, kukutati see volikogus läbi.

Tänavatele paneb Pärnus nimesid linnavolikogu, kellele valmistab materjalid ette linnavalitsus, täpsemalt geodeesiateenistus. Selle juhataja Aime Proosi sõnade kohaselt on Laarmann kogu aeg tahtnud, et tänavale pandaks tema nimi, muud nimevariandid talle ei sobinud.

Nähes, et põikpäisele linnapoliitikule on vaja näidata mõnd autoriteetsemat arvamust, pöördus linnavalitsus siseministeeriumi kohanimenõukogu poole. Sealt vastati, et kohanimeseadus ei luba kasutada pühendusnime ilma eesnimeta, isikunimede varjatud kujul kohanimedena kasutamine on aga ebaeetiline.

Pärnu linnavalitsus arutas Laarmanni tänava nimetamise võimalust kahel-kolmel töönõupidamisel. Linnapoliitikust kinnisvaraarendajale pakuti Kruusa, Liivakivi jt nimesid, kuid Laarmannile need ei meeldinud. Lõpuks avastati, et mehelt pole isegi kirjalikku taotlust, ja paluti kõigepealt see esitada.

'Kruusa ja Liivaaugu on jamad nimed. Jäägu see siis juba Liiva tänavaks,' ütles Laarmann Pärnu Postimehele.

'Ma ei ole praegu seisukohal, et sellele tänavale peaks Laarmanni nime panema,' ütles esmaspäeval Keskerakonnast välja heidetud Laarmann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing