Tallinna ja Narva vahele ehitatakse uut kõrgepingeliini

18. mai 2006, 12:09

Empower EEE AS ehitab Harku alajaama ja Balti elektrijaama vahelist 216 kilomeetri pikkust kõrgepingeliini, kirjutab Virumaa Teataja.

Uus liin tuleb vana 220 kV õhuliini trassile, aga tegemist on võimsama, 330 kV kõrgepingeliiniga, millel püstitatakse kokku 600 uut masti. Ehituse maksumus on ligikaudu veerandsada miljonit eurot.

Rekonstrueeritud kõrgepingeliiniga tagatakse piisav läbilaskevõimsus, et rahuldada järjest suurenevat energiavajadust. Uue liiniga suureneb energiavõrgu töökindlus. Samuti vähenevad elektrienergia ülekandekulusid.

“Trass on küll sama, aga ega see tööd oluliselt kergemaks tee. Piirkonnas, mida kõrgepingeliin läbib, on nii tihedalt asustatud paikkondi, raudteid, maanteid kui ka soid,” rääkis Empower EEE AS töödejuhataja Taivo Tuul.

Kõige raskem trassi osa olevat aga alles ees. “Sonda kandis on soid ja rabasid, kus turbakihi paksus on kuni seitse meetrit. Aga ka need paigad peame trassi uuendades läbima ja oma töö kvaliteetselt ja õigel ajal valmis tegema,” lisas töödejuhataja.

Empower EEE ASi ja Eesti Energia tütarettevõtte OÜ Põhivõrk vaheline leping sai eluõiguse 25. jaanuaril 2005, kui Empoweri töömehed võtsid kohustuse demonteerida vana ja rajada uus kõrgepingeliin. Töödega alustati 2005.aasta aprillis. Kogu ettevõtmine on plaanis valmis saada aasta lõpuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing