Kinnisasja ostmine välismaalase jaoks lihtsustub

18. mai 2006, 11:35

Riigikogus eile vastu võetud seaduseparandus võimaldab kolmandate riikide kodanikel osta kuni kaks hektarit eluasememaad ilma maavanema loata.

Riigikogu võttis eile ühehäälselt vastu kinnisasja omandamise kitsendamise seaduse muutmise seaduse, mis täpsustab, et kitsendusi kohaldatakse vaid maatulundusmaa sihtotstarbega kinnisasjade ostu-müügitehingute korral.

Riigikogu maaelukomisjoni aseesimehe Jaanus Marrandi sõnul puudutab seaduseparandus kõige enam Ida-Virumaal elavaid halli passi omavaid kodanikke.

„Seaduse varasem sõnastus põhjustas sageli olukorra, kus isik, kes ei ole Eesti ega lepinguriigi kodanik, pidi paari hektari suuruse elamukoha maa ostmiseks küsima luba maavanemalt,” rääkis Marrandi. „Nüüd olukord lihtsustus ning kuni kahe hektari suuruse maatüki ostmiseks pole enam vaja luba küsida.” Marrandi andmeil on maakonnad menetlenud paari hektari suuruste maatükkide omandamise menetlusi kolme aasta jooksul ligi 800 korda.

Seaduse kohaselt saab lepinguriigi kodanik või juriidiline isik osta kümme või rohkem hektarit põllu- või metsamaad ilma kitsendusteta, kui ta on vähemalt kolm viimast aastat elanud Eestis püsivalt ning sel ajal tegelenud põllumajandussaaduste tootmise või metsa majandamisega. Kui isik ei vasta neile nõuetele, saab ta põllu- ja metsamaad omandada vaid maavanema loal.

Lisaks terminoloogiale täpsustab eile vastu võetud seaduseparandus ka taotluste menetlemise korda.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing