Sakala: Üle saja eramukrundi ootab omanikku

18. mai 2006, 08:24

Viljandis on arendustegevus suure hooga lahti läinud ning linnas ja selle ümbruskonnas on rajamisel vähemalt kümme eramurajooni.

Täpselt pole teada, kui palju krunte uusrajoonidesse kokku tuleb, sest osa neist on alles planeerimisel. Nii on kruntide suurus ja hulk määramata. Lahtisi otsi jätab seegi, et mõni arendaja on käsile võtnud mitu kõrvuti asuvat kinnistut ja ootab esimesed müügitulemused enne ära, kui uuega pihta hakkab, kirjutab Sakala.

Sakala vaadeldud kümmekonnas eri valmidusastmes uuselamute piirkonnas saaks tagasihoidliku arvutuse järgi püsti panna 148 maja, optimistlikuma stsenaariumi korral isegi 173.

Seejuures on käsitlemata jäänud kinnisvaraprojektid, mille tarvis maad veel otsitakse, ja enamik niinimetatud teistest järkudest, millele hakatakse tõsiselt mõtlema alles siis, kui esimesed majad hästi kaubaks lähevad.

Kui liita nimetatutele ka Männimäe 2 linnaosa, mille kohta pole isegi üldplaneeringut loota enne järgmise aasta esimest kvartalit, võiks potentsiaalsete kruntide arv olla mitu korda suurem.

Kõige kaugemale on jõutud Viiratsi uue osa ehitusega — nii mõnigi maja ootab vaid haljastust ja korralikku tänavat. Vald pakkus seal hoonestamiseks 49 krunti ja vähemalt paarikümnel neist on majad juba kerkimas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing