PM: Ametiühingud tahavad alampalgale tulevaks aastaks 20 protsenti juurde

22. mai 2006, 07:46

Ametiühingud seavad 2007. aastaks sihiks praegusest vähemalt 20 protsenti kõrgema ehk 3600kroonise alampalga.

Majanduskasvu ja kasvavate palkade tingimustes leiavad ametiühingud, et tuleval aastal peaks alampalk praegusega võrreldes märgatavalt tõusma, kirjutab Postimees.

Eesti Ametiühingute Keskliidu juht Harri Taliga ütles, et nemad taotlevad alampalga kasvamist keskmisest palgast kiiremas tempos, sest nende vahe on praegu põhjendamatult suur. 'Majandus kasvab väga tugevalt, mistõttu tuleb ka alampalka tõsta,' rõhutas ta.

Enne kui konkreetsed alampalganumbrid välja öeldakse, ootavad ametiühingud ära augusti algul valmiva rahandusministeeriumi uue majandusprognoosi. 'Selge on aga see, et kasv tuleb üle 20 protsendi ehk 3600–3700 krooni on see summa, millest läbirääkimistel lähtume,' märkis Taliga.

Tööandjate keskliidu juhataja Tarmo Kriis ütles, et tööandjad ei ole veel ametlikku seisukohta 2007. aasta alampalga osas kujundanud ning võtavad seisukoha suvel, kui ametiühingud esitavad konkreetse summa.

Viimastel aastatel on ettevõtjad esitanud ka arvamust, et riiklikku alampalka polekski vaja ning alampalk võiks töövaldkonniti erinev olla. Taliga sõnul seisab takistus tööandjate taga. 'Meie oleme öelnud neile kogu aeg, et üleriigilisest alampalgast võib loobuda kohe, kui kõik tööandjate ühendused on valmis sõlmima sektori palgalepped,' rõhutas Taliga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing