EPL: Eurostati uurimus: britid jõukad, poolakad vaeseimad

22. mai 2006, 07:20

Eesti elanike ostujõud oli kolm aastat tagasi ligi pool Euroopa Liidu keskmisest.

Britid, täpsemalt Londoni elanikud on suhteliselt sissetulekult endiselt Euroopa Liidu jõukaimad kodanikud, vaeseimad on jätkuvalt poolakad või õigemini osa nendest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti oli tervikuna jõudnud pea poole peale Euroopa Liidu keskmisest, ütleb uurimuse teinud Eurostat.

Tegelikult on Eesti oma positsiooni praeguseks ilmselt tunduvalt parandanud, sest uurimust iseloomustab ajaline viivitus – antud juhul on kasutatud 2003. aasta andmeid.

Sissetulek on arvestatud ümber ostujõuühikuks, võttes seega arvesse ka kohalikku hinnataset. Selle järgi oli eestlase jõukus kolm aastat tagasi 48 protsenti Euroopa Liidu keskmisest.

Jõukaim on London, kus keskmine sissetulek on 278 protsenti Euroopa Liidu keskmisest. Järgnevad Brüssel Belgias 238 ning Luksemburg 234 protsendiga. Uutest liikmesriikidest on keskmisest edukam piirkond vaid Praha 138 protsendiga.

Teises otsas paiknevad kuus Poola piirkonda, kõik alla 40 protsendi. Viimasteks jäävad Lubelskie ja Podkarpackie 33 protsendiga.

Eesti, Läti ja Leedu puhul käsitab uurimus riiki kui üht piirkonda, küllap leiduks muidu ka siitkandist poolakatele võistlejaid.

Soomet käsitatakse näiteks kui nelja piirkonda, kusjuures Ida-Soome elatustase küündivat vaid 84 protsendini Euroopa Liidu keskmisest. Läti ja Leedu on Eestist pisut kehvemad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing