Ametiühingud piketeerivad Stenbocki maja ees

23. mai 2006, 15:59

Neljapäeval korraldab Eesti Ametiühingute Keskliit meeleavalduse Stenbocki maja ees, et avaldada protesti töötajate¬vaenuliku seaduse eelnõu vastu.

Lisaks EAKLi liikmetele osaleb piketil ka Teenistujate Ametiliitude Keskorganisatsioon TALO, tulla on lubanud ka mitme Soome ametiühingu esindajad, teatas Eesti Ametiühingute Keskliit (EAK).

Samal ajal toimuvad Eesti saatkondade juures Riias ja Vilniuses piketid Eesti ametiühingud nõudmiste toetuseks.

'See eelnõu pole Eesti siseasi, seepärast osalevad protestides ka meie Läti, Leedu ja Soome kollee¬gid,' ütles EAKLi esimees Harri Taliga. 'Valitsejate soov kärpida töötajate õigusi, tuues ette¬käändeks eurodirektiivi, on pretsedenditu ja seab löögi alla töötajate õigused teisteski riiki¬des.'

EAKLi aktsioonide töörühm on tõsiselt ette valmistanud piketi korralduse. Keskliit on uuendanud ka oma aktsioonivarustust, et ametiühingute sõnum selgemalt kõlaks ja kindlasti adressaadini jõuaks “Saime mitu head ideed atraktiivse meeleavalduse kor¬ral¬damiseks, palju tuli ka osalemissoove,” märkis Taliga. “Vilekoori on ära teeninud vähemalt sotsiaalminister Jaak Aab, kes vastutab töötajavaenuliku eelnõu eest.” Kõik ministrid saavad paberi ametiühingute tähtsamate seisukohtadega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing