EPL: Veekogu kaldale ehitada polegi väga võimatu

23. mai 2006, 07:16

Keskkonnaministeerium vastab suuremale osale keeluvööndisse ehitamise taotlustele jaatavalt.

Kel plaanis ehitada mere või järve kaldale, peab selleks eelkõige saama nõusoleku kohalikult omavalitsuselt. Kui volikogu on ehituskeeluvööndisse ehitamisega päri, annab enamikul juhtudel rohelise tee ka keskkonnaministeerium, kelle võimuses on ehituskeeluala vähendada, kirjutab Eesti Päevaleht.

Möödunud aastal ministeeriumile esitatud 79 taotlusest sai eitava vastuse vaid 18, ülejäänute puhul nõustuti ehituskeeluala mööndustega või teatud tingimustel vähendama. 'Näiteks sellisel juhul, kui ehitusmahtu vähendatakse,' selgitas keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonna spetsialist Katrin Teder.

Või nõustub ministeerium keeluala vähendama osaliselt – mitme krundiga detailplaneeringu puhul antakse keelutsooni ehitamise luba vaid ühele.

Kõige rohkem taotletakse Tederi sõnul ehitamist mere äärde, aga ka järve ja jõe kaldale ning otsuse tegemisel lähtub ministeerium ühtlasi piirkonna keskkonnateenistuse seisukohast.

Kindlat reeglit, mis ütleks, et sel juhul võib keelutsooni maja püsti panna, aga tol juhul mitte, Harjumaa keskkonnateenistuse juhataja Jaan Pikka sõnul öelda ei saa. Otsus tehakse igast konkreetsest juhtumist lähtuvalt.

Pikka märkis, et otsuse tegemisel lähtutakse näiteks ka avalikkuse huvist kohaliku piirkonna vastu. Kui keegi avaldab soovi ehitada suhteliselt kõrvalisse kohta veekogu lähedusse, kus inimesi õieti ei käigi, on loa andmine Pikka sõnul põhjendatud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing