Kalev viib šokolaaditootmise tütarfirma alla

Annika Matson 23. mai 2006, 16:57

Kalev asutas teisipäeval kontserni struktuuri korrastamine eesmärgil kaks uut 100-protsendiliselt AS-ile Kalev kuuluvat tütarettevõtjat, teatas firma börsile.

Kaks tütarfirmat võtavad üle osa seni emafirmale kuulunud funktsioone.

Esimesse tütarettevõtjasse, ASi Kalev Chocolate Factory viiakse hiljemalt uuest majandusaastast (algab 1.07. 2006) üle seni grupi emaettevõtjas paiknenud šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine.

Teine tütarettevõtja, OÜ Sugarstar moodustatakse Kalevi senise üritusturunduse osakonna baasil ja see hakkab tegelema üritusturundusteenuste osutamisega nii ASi Kalev grupile kui ka väljapoole ettevõtet.

ASi Kalev finantsdirektor Tarmo Maasikamäe sõnul on muudatus jätkuks ASi Kalev grupi senisele strateegiale jagada grupi erinevad tegevusvaldkonnad erinevate tütarettevõtjate vahel.

'Asutatud uued eraldiseisvad tütarettevõtjad tagavad aktsionäridele, investoritele, finantseerijatele ja analüütikutele parema läbipaistvuse ning ülevaate ASi Kalev erinevate tegevusvaldkondade arengutest ja tulemuslikkusest. Grupi senise struktuuri puhul käsitleti sageli emaettevõtja majandusaruandeid kui ainult šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmist puudutavaid aruandeid, kuigi kuludestruktuuris olid kajastatud ka kogu grupile ehk ka tütarettevõtjatele osutatud tugiteenuste kulud, üldhalduskulud jne,' kommenteeris Maasikamäe.

Šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine oli ASi Kalev grupi ainus tootmisvaldkond, mis paiknes siiani emaettevõtjas. Kõik ülejäänud peamised tegevus- ja tootmisvaldkonnad jagunevad tütarettevõtjate vahel.

ASi Kalev grupi neli peamist tegevusvaldkonda on šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine, jahukondiitritoodete tootmine, piimatoodete tootmine ning kinnisvara arendus ja haldus.

AS Kalev Chocolate Factory alustab tootmistegevust praegu emaettevõtja kasutuses olevate šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmiseks kasutatavate varade baasil.

OÜ Sugarstar moodustatakse Kalevi senise üritusturunduse osakonna baasil. Kalevi üritusturundusosakond omab arvestatavat kogemust, ressurssi ja teadmistepagasit erinevate ürituste läbiviimisel. Sellest lähtuvalt pidas Kalevi juhtkond õigustatuks üritusturundusteenuste osutamist ka väljaspool ASi Kalev gruppi ja selle läbi ettevõttele kasumi teenimist. Uue ettevõtja moodustamine laseb ka emaettevõtjal senisest rohkem pühenduda põhitegevusetele.

Emaettevõtjasse jäävad pärast ümberkorraldusi kogu grupi ühised funktsioonid nagu näiteks turundus, müük, logistika ja tugiteenused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing