Eestis valitseb struktuurne tööpuudus

23. mai 2006, 11:33

Tööturuameti peadirektori Tiina Ormissoni sõnul on Eestis vaatamata positiivsele tööhõivemäärale struktuurne tööpuudus, vahendas ETV24.

Ormissoni ütles ETV saates Terevisioon, et kõige rohkem vajatakse kõrgkvalifitseeritud tööjõudu näiteks masina- või elektroonikatööstusesse, aga ka arste ja õdesid on tarvis.

Ta soovitab koolilõpetajatele tehnikaülikooli tehnilisi alasid. 'Lihtsamat tööd võivad teha masinad, kuid Eesti vajab ka viie aasta pärast insenere, kes neid seadmed tööle paneks,' lausus ta.

Ormisson rääkis, et noored ei tee õigeid valikuid pärast kooli lõpetamist. 'Koolides karjäärinõustamine sisuliselt puudub ja noored teevad oma valikuid reklaamide järgi,' lausus tööturuameti peadirektor

Tema meelest on levinud arvamus, et Eestis tööd ei ole, mistõttu noored plaanivad varakult välismaale tööle minna.

Tööturuameti peadirektori sõnul on viimastel aastatel liiga palju inimesi avalikku haldust ja rahvusvahelist ärijuhtimist õppima läinud.

Tööjõuturu vajaduste rahuldamiseks peab Ormissoni sõnul kaaluma ka tööjõu sissetoomist.

Eestis on probleemiks see, et osades sektorites ei jagu töökäsi. Kitsakoht on samuti, et väikese Eesti kohta on liiga suur arv mitteaktiivseid inimesi.

Ormissoni andmetel on vanuses 15 kuni 74 umbes 100 000 inimest, kes võiks töötada, kuid pole tööturul näiteks sotsiaalsetel või tervislikel põhjustel.

Ormissoni sõnul väidab 52 000 inimest, et nad otsivad tööd. Registreeritud töötuid on aga veidi üle 17 000. Tööturuameti peadirektori hinnangul on sellel mõju ühiskondlikule turvalisusele. 'Kui inimesele pole tööd, siis tekivad tal teised mõtted,' selgitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing