Internetitelefoniteenuse pakkuja esimene börsipäev kujunes fiaskoks

25. mai 2006, 12:55

Eile esimest päeva börsil New Yorgi kaubeldud internetitelefoniteenuse pakkuja Vonage aktsia tegi võrreldes aktsia esmaemissioonihinnaga läbi 12,7% languse.

Emissioonis 17 dollariga müüdud Vonage Holdings aktsia lõpetas päeva 14,85 dollaril, kirjutab uudisteagentuur MarketWatch.

Tegemist on kaheksakümne seitsme sel aastal USAs börsile tulnud ettevõtte seas kõige hullema börsidebüüdiga. Eelmine „rekord” oli Resource Capitali käes, mis langes veebruari alguses esimesel kauplemispäeval 6,7%.

Seitsmeteist dollarist emissioonihinda oli võimalik veel tagasi saada esimesel kümnel kauplemisminutil, enne kui tõsisem aktsialangus peale hakkas.

Kauplemine oli Vonage aktsiatega ülimalt vilgas. Kui aktsiate esmaemissioonis müüdi 31,25 miljonit aktsiat, siis eile vahetas päevaga omanikku koguni 33,8 miljonit aktsiat ehk veidi üle viiendiku kogu aktsiapakist.

Internetitelefoniteenuse pakkuja IPO-maht ulatus 531 miljoni dollarini (6,4 miljardit krooni), mis on internetisektoris viimase viie aasta suuruselt teine näitaja (suurim viimaste aastate internetisektori IPO oli Google).

Vonage aktsiaemissiooni peakorraldaja oli Citigroup.

Emissioonide analüüsiga tegelevast IPODesktopist ütles Francis Gaskins, et tõenäoliselt ostisid aktsiaid emissioonist väikeinvestorid, samas kui institutsionaalsed investorid põlgasid viis aastat kahjumit näidanud ettevõtte ära.

Alates firma loomisest on ettevõtte saanud kahjumit 467,4 miljonit dollarit.
Põhiline osa firma kuludest moodustavad reklaamkulud. 2006. aasta esimeses kvartalis ulatusid Vonage turustuskulud 118,9 miljoni dollarilise käibe juures 88 miljoni dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing