Barclays peab analüütikute ootusi selleks aastaks liiga madalateks

25. mai 2006, 10:31

Briti suuruselt kolmas pank Barclays teatas suurepärasest esimese kvartali kasumikasvust, kuna jaepanganduse tulemus paranes, vahendab Bloomberg.

Pank teatas, et selle aasta kasv saab olema oluliselt tugevam, kui analüütikud on oodanud.

'Barclays prognoosib, et 2006. aasta kasum on märkimisväärselt tugevam analüütikute konsensusest,' teatas pank börsiteates.

Barclaysi juht John Varley otsib võimalusi laiendada välismaal kuna tarbijate halvad laenud on tõusuteel nagu ka konkurents Suurbritannias.

Pank taaskinnitas aprillis, et nende eesmärgiks on teenida 2008. aastal pool maksueelsest kasumist väljapool Suurbritanniat võrrelduna praeguse 40 protsendiga.

Suurbritannia tarbijapanganduse tulu on kasvanud kiiremini, kui mullu täna paranenud tootepakkumisele. Barclays on graafikus saavutamaks Suurbritannias sel aastal kahe protsendipunkti suurust kulu/tulu suhte vähenemist.

50aastane Varley on kasvatanud panga tulu välismaisest investeerimispangandusest ja varahaldusest. Ühtlasi on ta tugevdamas tarbimis- ja korporatiivpangandust lisades kontoreid Itaalias ja Portugalis. Mullu saavutas pank 4,5 mld dollari (54,8 mld krooni) eest kontrolli Lõuna-Aafrika Vabariigi suurima tarbijalaenude andja Absa Groupi üle, muutes panga klientide arvult Aafrika suurimaks tarbimislaenude andjaks.

Barclaysi aktsia hind langes täna kella 10:28ks 1,3 protsenti, 587 pennini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing