EPL: Eurotsooniga liitumise edasilükkumine saab seaduse jõu

26. mai 2006, 07:21

Valitsus fikseerib euro tuleku edasilükkumise ning kinnitab peatselt “Eesti eurole ülemineku plaani” versiooni number neli.

Rahandusministeeriumis esitatud uus versioon on juba kooskõlastusringile läinud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sellest, miks siseriiklikud ettevalmistused euro ülevõtmiseks on viibinud, uus plaan ei räägi. Eelnevates versioonides on öeldud, et euro kasutuselevõtu seaduse eelnõu valmistab ette rahandusministeerium koostöös teiste ministeeriumide ja Eesti Pangaga ning 'seadusemuudatused esitatakse valitsusele 2006. aasta esimeses kvartalis'.

Nüüd on plaanis ilma hilinemist selgitamata tõdetud, et 'eurole ülemineku tehniliste ettevalmistuste raames saatis rahandusministeerium 25. aprillil 2006. a ministeeriumidele, ettevõtlusorganisatsioonidele ja teistele asjaomastele organisatsioonidele kooskõlastamiseks ning arvamuse avaldamiseks S (euro kasutusele võtmise seaduse) eelnõu'. Samuti tõdetakse lihtsalt, et 'S eelnõu esitatakse riigikogule 2006. aasta teisel poolel'.

Sissejuhatuses toob rahandusministeerium nurjumise põhjusena välja, et 'tulenevalt kõrgetest kütusehindadest on Eesti inflatsioon püsinud viimasel poolaastal üle 4% taseme'. Edasise kohta on öeldud ettevaatlikult, et 'Eesti esitab tõenäoliselt 2007. a I poolaastal palve hinnata Eesti vastavust nn Maastrichti kriteeriumidele'.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing