Usaldusisiku seaduse eelnõu läheb riigikokku

26. mai 2006, 10:05

Valitsus kiitis eile heaks usaldusisiku seaduse eelnõu ja saatis selle riigikokku.

Eelnõu tekitab praegusele ametiühingute esindamise kanalile lisaks ka teise - töötajate usaldusisiku kanali, teatas sotsiaalministeerium.

Sotsiaalministeeriumi asekantsleri Janno Järve sõnul ei püüa eelnõu reguleerida ametiühingute ja nende esindajate suhteid tööandja ja töötajatega. „Esimene, läbi ametiühingute toimiva esinduskanali regulatsioon, toimib endistviisi ametiühingute seaduse alusel. Teisisõnu, eelnõu ei püüa asendada ametiühingute esindamise kanalit, vaid – arvestades ametiühingute esinduslikkuse hetkeseisu - lisab teise töötajate usaldusisiku kanali,” sõnas Järve.

Järve ütles, et töötajate usaldusisiku seaduse eelnõu eesmärgiks on tekitada töötajate esindamiseks hädavajalik töötajate esindaja instituut, sest praegu kehtiv usaldusisiku seadus ei võimalda töötajate esindajate valimist. Samuti peab eelnõu oluliseks, et töötajate esindaja omab esindamiseks vajaliku mandaadi, mille töötajad talle annavad.

Järve sõnul on sotsiaalministeerium ametiühingute keskliidu ja tööandjate esindajatega seaduse eelnõu üle konsulteeritud tihedalt juba üle aasta. „Kahjuks tuleb tunnistada, et ametiühingute keskliidu ja tööandjate vahel pole soovi iseseisvalt kompromissini jõuda,” ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing