EPL: Eesti, Läti ja Küpros astuvad ühiselt suhkrutrahvi vastu

26. mai 2006, 07:25

Suhkrutrahvi tõttu Euroopa Komisjoni vastu kohtusse läinud Eesti riik toetab sarnases hagis Küprost, Eestit toetab omakorda Läti.

Eesti riik on taotlenud Euroopa ühenduste esimese astme kohtult võimalust olla osaline Küprose suhkrutrahvi-teemalises kohtuasjas, et kaitsta selle protsessi kaudu ka Eesti huve, kirjutab Eesti Päevaleht.

Valitsus kiitis eile heaks Eesti seisukohad kohtuasjas. Õigusabi olukorra lahendamiseks ostetakse advokaadibüroolt Freshfields Bruckhaus Deringer, kellel on Euroopa kohtutes kogemusi ja kelle teenuseid on Eesti suhkrutrahviga seotud kohtuasjas juba kasutanud.

Eestit ähvardava 700 miljoni kroonise suhkrutrahvi osaliseks vaidlustamiseks kohtus on riik õigusabile kulutanud kokku ligi pool miljonit krooni.

Euroopa Kohtus Eesti riiki esindava välisministeeriumi juriidilise osakonna eksperdi Lembit Uibo sõnul on Eestil oma kohtuasja jaoks, mille hagi anti sisse mullu augustis, kasulik osaleda ka Küprose protsessis. 'Läti toetab omakorda meid ja ka Küprost,' lausus Uibo. 'Läti ise ei ole oma trahviga kohtusse läinud ja Küpros meid ei toeta,' lisas ta.

Uibo sõnul on Küprose hagi üldisem ja sellega vaidlustatakse suhkrutrahvi määramise alusmäärus. Eesti hagis tuginetakse rohkem konkreetsetele tingimustele Eestis, lähtudes eraisikute harjumusest suhkruga hoidiseid jms keeta. Ka on üks Eesti seisukohtadest, et komisjoni volinikule on antud liiga suur valikuvabadus trahvisumma määramisel.

'Meie ja Küprose ühine seisukoht on aga näiteks see, et komisjon on rikkunud põhjendamiskohustust,' ütles Uibo.

Teine ühispunkt on, et suur osa vaidlusalusest suhkrukogusest tuli Euroopa Liidust ja liit võinuks suhkrutoetuste maksmist reguleerida seoses uute liituvate riikide kohustustega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing