PM: Riigi miljarditega jõuab neljarajaline tee Mäoni

26. mai 2006, 07:46

Valitsuse eilne otsus anda Tallinna ja Tartu maantee ehitusse seitsme aasta jooksul üle 5 miljardi krooni ei tähenda veel täies pikkuses neljarajalist teed.

Maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus tunnistas valitsuse eilset rahastamisotsust kuuldes, et eks see teeb heameelt, sest lõpuks ometi on kindel, et Tallinna-Tartu maantee ehituseks raha saadakse, kirjutab Postimees.

'Muidu oli selle maantee saatus maa ja taeva vahel. Seda teed ei tohi ehitada üldise teehoiueelarve arvel, sest muidu peaksime kõik teised teed ära unustama,' lisas Sõrmus.

Sõrmus tunnistas, et aastatel 2007–2014 Tallinna-Tartu maanteele eraldatavad 5,26 miljardit krooni ei tähenda veel, et nende linnade vahele saab rajada neljarajalise maantee.

Tema selgitusel kulub nimetatud summa selleks, et ehitada kaks kahe rajalist (2+2 tee ehk kaks rada Tartu, kaks Tallinna suunas – toim) teed Tallinnast Mäoni ning muuta kõik suuremad sõlmed eritasandilisteks ristmikeks.

Hulk raha kulub Sõrmuse väitel ka selleks, et mitmes kohas maanteelõigud sirgeks ajada ja ümbersõidud rajada. Näiteks ehitatakse uus 11 kilomeetri pikkune Adavere möödasõit ning ka Paia ristmikust viiks mööda uus nelja kilomeetri pikkune 2+2 tee.

Kunagi on Sõrmuse sõnul neljarajalist teed Tallinna ja Tartu vahele kindlasti vaja, kuid praegu läheb sellist maanteed mitmes kohas rohkem tarvis kui Mäo ja Tartu vahele.

'Võtame Tartu ringteest kuni Põlva ristmikuni, Tartu-Elva vahele, Jõhvist Narvani, Pärnu ümbruses leiaks neid lõike ja Tallinna lähiümbrusest ma ei räägigi, sest seal oleks 50 kilomeetrit 2+2 teed vaja juba homme,' loetles Sõrmus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing