PM: Arste ähvardab järelkasvu puudus

26. mai 2006, 08:04

Tervishoiusüsteemi hakkab kummitama järelkasvu nappus, sest suur osa arstidest on 45aastased ja vanemad.

Eesti Migratsioonifondi eile esitletud uuring näitas, et kui Eestis oli eelmisel aastal täitmata keskmiselt kolm protsenti kõigist töökohtadest, siis tervishoiusektoris oli täitmata kaks protsenti ehk 660 töökohta, kirjutab Postimees.

Neist enim ehk 233 täitmata töökohta on õdede, 190 hooldustöötajate ning 123 arstide omad. 'Rikkas riigis on ühe hingamisaparaadi kõrval kaks õde, meil on ühe õe kohta kaks aparaati,' sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst Andres Ellamaa.

Ta lisas, et selle näite varal on siiski raske hinnata, kui palju tervishoius inimesi napib, sest töö saab tehtud mõlemal juhul. Ellamaa sõnul saab inimeste puudust järeldada eelkõige sellest, et paljud arstid ja õed töötavad korraga mitmes haiglas. 'Mitmed maakonnahaiglad püsivadki gastrollarstide peal,' märkis ta.

Ellamaa hinnangul ei lahenda probleemi suurema hulga arstide koolitamine ülikoolis. 'See on kasutu, kui nad pärast ülikooli jalga lasevad. Pigem koolitatagu neid vähem, kuid nad peavad olema kindlustatud väärtusliku tööga,' sõnas Ellamaa.

Uuring näitas muu hulgas seda, et 60 protsenti arstidest ja 43 protsenti õdedest on üle 45aastased.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing