SLÕL: Parteisõduritest nõunikud ja nõunike abid hakkavad lahkumishüvitist saama

29. mai 2006, 08:08

Tallinna linna põhimääruse muutmisega suurenes ametnike ring, kes hakkavad töölt lahkumisel saama linnakassast hüvitisi.

Linnavalitsuse koridorides on vaikselt muudetud Tallinna põhimäärust ja suurendatud ametnike ringi, kes saavad ameti maha pannes kopsaka lahkumishüvitise. Ametnike sotsiaalsed garantiid suurenesid 1. mail, kirjutab SL Õhtuleht.

Lahkumishüvitist hakkab saama hulk nõunikke ja nõunike abisid, kel enne sellist hüve polnud.

Seni võis ametniku omal soovil töölt lahkumise korral maksta kolme kuupalga suurust hüvitist linnavolikogu, linnavalitsuse, linnapea ja abilinnapea nõunikele, kui nad olid töötanud linnavalitsuses kolm kuni kuus aastat. Uue määruse järgi võib maksta hüvitist ka linnavolikogu esimehe ja aseesimehe nõunikele ning linnavolikogu fraktsioonide nõunikele-abidele. Uue määruse järgi võib maksta hüvitist ka siis, kui ametniku teenistustähtaeg lihtsalt lõpeb.

Linnaosavanema teenistusest vabastamisel linnapea põhjendatud ettepanekul võib talle maksta hüvitist kuni kolme kuu ametipalga ulatuses.

Volikogu opositsioonipoliitiku, respublikaan Nikolai Stelmachi sõnul on selline muudatus naeruväärne: 'On naeruväärne, et parteinolkidest linnaosavanema lahtilaskmiseks, kel pahatihti pole mingit isikuväärtust, kui vaid parteipilet taskus, peab linnapeal olema mõjuv põhjus,' arvab ta.

'Kuna tegemist pole ausate ametnike, vaid omakasupüüdlike parteisõduritega, on siiski hüvitise piiramine kolmekuuseks positiivne. Et ei korduks Max Kauri juhtumid,' lisab ta. Mäletatavasti tabas Max Kauri 2004. aasta oktoobris, kui Keskerakonna juht ja toonane linnapea Edgar Savisaar võimult kukutati ja partei linna palgal olevad ametnikud töö kaotasid, kolme kuu pikkune raskemeelsus ja depressioon. Mees jonnis haiguslehel niikaua, kuni talle maksti 75 087kroonine lahkumishüvitis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing