Börsiülevaade: Tallinki aktsia tegi põrke

29. mai 2006, 14:50

Möödunud nädalal oma hinnas 14,3% kaotanud Tallinki aktsia parandas täna mõnevõrra väljavaateid, põrgates üles 3,2%.

3,9 eurose (61,02 kroonise) hinnatasemeni rallis aktsia vähem kui tunniga aga kuna seal oli vastas suurem müügiorder, siis sealt enam väärtpaber läbi ei murdnud.
Märkimisväärne on see, et pärast kella 10:49 tehti Tallinki aktsiatega koguni seitsekümmend kaks tehingut 3,9 eurose parima ostuhinnaga ja vaid üks tehing 3,89 eurol.

Tänane päev kopeeris küllalt hästi möödunud reedest börsipäeva, mil Tallinki aktsia puhul oli suurem müüginoteering vastas 3,8 euro (59,46 krooni) tasemel.
Selline käitumine annab alust spekuleerida, et homme nihutatakse Tallinki müüginoteeringuid veel kõrgemale. Iseasi kui välisturud ei suuda vahepeal suuremat sorti negatiivset üllatust pakkuda.
Hoolimata vilkast kauplemisest polnud Tallinki aktsia käive kuigi suur, ulatudes 7 miljoni kroonini.

Sarnaselt reedega oli börsil ülevõimas käibeliider Eesti Telekom, millega tehti käivet ligi 195 miljoni krooni eest.
Täna ostetud telekomifirma aktsiaid andsid viimast päeva õigust dividendidele.

Suure käibe taga on tõenäoliselt välisinvestorid, kel tuleb Eestist saadud dividendide pealt maksta kõrgemat tulumaksu kui aktsiahinna tõusu pealt teenitavalt tulult. Seetõttu on välisinvestoril oma aktsiaid dividendide maksmise ajal mõttekas mõnele teisele investorile nn. „hoiule anda”.

Kuna homme kaubeldakse viimast päeva Merko Ehituse aktsiatega (ja ülehomme Tallinna Vee aktsiatega), mil on õigus dividendidele, siis suuri päevakäibeid näeme me käesoleval nädalal tõenäoliselt veelgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing