Kohus määras Pala liiklusõnnetuse põhjustanud mehele sundravi

Gert D. Hankewitz 29. mai 2006, 12:50

Tartu maakohus määras täna Pala liiklusõnnetuse põhjustanud 38aastasele Anti Ubinale psühhiaatriline sundravi.

Kohus leidis, et Ubina on õigusvastase teo toime pannud süüdivana, kuid on haigestunud kohtueelse menetluse käigus ning tema vaimne tervis on järjest halvenenud. Kohtumääruse peale saavad menetlusosalised esitada määruskaebust 10 päeva jooksul.

Lõuna ringkonnaprokurör Anneli Hinto sõnul pani Ubina toime mootorsõiduki ohutu liiklemise ja käituseeskirjade rikkumise, millega põhjustas kaheksa kannatanu surma ning tekitas kuuele inimesele üliraskeid ja viiele raskeid kehavigastusi.

Ekspertide hinnangul on Ubina tervisliku seisundi tõttu ohtlik iseendale ja teistele, mistõttu taotles prokurör kohtult mehe sundravile saatmist.

Alates 1996. aastast on Ubina suhtes teostatud kokku seitse erinevat tervislikku ekspertiisi. Viimane ekspertiis teostati 2005. aasta novembris, mis tõendas, et mehe tervislik seisund on pärast õnnetust oluliselt halvenenud ning seetõttu ei ole võimalik tema üle tavapärases korras kohut mõista.

Kriminaalmenetluse seadustik näeb sel juhul ette psühhiaatrilisele sundravile allutamise võimalust (kriminaalmenetluse seadustiku 16. peatükk).

Liiklusõnnetus juhtus 1996. aasta 11. oktoobril Jõgevamaal Sõõru-Nõva tee 3. kilomeetril, kus Anti Ubina juhitud järelhaagisega veoauto Scania sõitis suurel kiirusel külje pealt sisse Pala põhikooli koolibussile.

Õnnetuse tagajärjel hukkus kaheksa bussis viibinud õpilast ning mitmesuguseid kehavigastusi said 11 isikut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing