PM: Ohtlikud kütusemahutid peavad maa alla kolima

30. mai 2006, 07:46

Tanklaomanikud ei ole just vaimustuses Tallinna linnavalitsuse kavast kõrvaldada 1. oktoobriks tanklates maapealsed ohtlikud kütusemahutid.

Lähtudes vastava töögrupi aruandest, otsustas Tallinna linnavolikogu eelmise aasta 3. märtsil, et keskkonnariski vähendamiseks on otstarbekas keelata linna tanklates kasutada maapealseid kütusemahuteid, kirjutab Postimees.

'Ükski seadus ei keela meil neid tanklaseadmeid kasutada,' ütles Pääsküla kandis Pärnu maanteel maapealsete kütusemahutitega tankla omaniku Teede REV-2 tootmisdirektor Lembit Makstin. Firmal on tanklas tehnilise kontrolli läbinud seadmed, mille kasutusluba kehtib 2009. aasta novembrini.

Lukoil Eesti tehnikadirektor Sergei Dudko tõdes, et Sõle tänaval asuva tankla mahuteid maa alla paigutada ei ole firmale majanduslikult otstarbekas, kuna krunt kuulub linnale. Tuginedes Põhja-Tallinna valitsusega sõlmitud kaubanduslepingule, mis kehtib 2008. aasta lõpuni, ei plaani Lukoil praegu tanklat kõrvaldada.

Samas lisas Dudko, et Lukoil Eesti peab siiski linnavalitsusega läbirääkimisi, et jõuda mõlemaid pooli rahuldava lahenduseni.

'Linna poolt sõlmitud lepingud katkestada ei ole kindlasti linna seisukohalt parim lahendus,' ütles Tallinna abilinnapea Olga Sõtnik. 'Meil on plaanis nende ettevõtete juhtidega kohtuda ja veel kord arutada, kuidas oleks võimalik tanklaid kiiremini ohutuks muuta.'

Sõtniku väitel koostab töögrupp praegu täpsemat kava, mis peab sätestama, millised tanklad peavad oma mahutid maa alla viima ning millised võivad praegusel kujul edasi tegutseda. Töögrupi vahearuanne jõuab linnavalitsuse istungile veel enne jaanipäeva.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing